Вести

Вести

 • Изгледите за SPC винилен под

  Водоотпорниот под за заклучување SPC е нов тип на декоративен материјал за подот, суровините се главно смола и калциум во прав, така што производот не содржи формалдехид и тешки метали и други штетни материи.Површината на подот е составена од слој отпорен на абење и UV слој, што е повеќе...
  Прочитај повеќе
 • Клучни чекори за инсталација на подот SPC

  Процесот на поставување на подот е предизвикувачка, но интересна задача со прекрасни резултати.Целата процедура бара стручни професионалци и сите основни материјали и алатки потребни за работата.Според експертите за инсталација на подот во TopJoy, добро обучен изведувач кој ха...
  Прочитај повеќе
 • Дали разликата во бојата на подот е проблем со квалитетот?

  Подот со кликање SPC е сè попопуларен за уредување на домот, главно поради тоа што SPC подот е еколошки и економичен.Сепак, хроматската аберација на подот често е во фокусот на споровите меѓу потрошувачите и дилерите.Сите знаеме дека подот од масивно дрво има разлика во боја поради различноста...
  Прочитај повеќе
 • Како да се одржи SPC-клик подот?

  Подот со кликање SPC не е само поевтин од ламинат и дрвениот под, туку е и многу полесен за чистење и одржување.Производите за подови од SPC се водоотпорни, но може да се оштетат со несоодветни методи за чистење.Потребни ви се само неколку едноставни чекори за да ги одржите вашите подови природен изглед за многу ...
  Прочитај повеќе
 • Винилен под без формалдехид или фталат

  Толку сме горди што нашите винилни подови се без формалдехид или фталат.Во современиот живот, сè повеќе луѓе посветуваат внимание на здравјето.Винилниот под на Top Joy е безбеден и зелен.Што е формалдехид?Која е штетата?На собна температура, безбоен е со лут, изразен мирис, строго...
  Прочитај повеќе
 • Зошто УВ облогата е важна за винилниот под?

  Што е УВ облога?УВ облогата е површинска обработка која или се лекува со ултравиолетово зрачење, или која го штити основниот материјал од штетните ефекти на таквото зрачење.Главните причини за УВ обложување на винилните подови се следните: 1. За да се подобри карактеристиката на површинската отпорност на абење...
  Прочитај повеќе
 • Паметна употреба на ПВЦ во луксузни винилни подови

  Еден од најголемите начини на кој можете да направите нешто за иднината на нашата планета е да изберете производ што ќе трае и кој може да се рециклира речиси бесконечно.Затоа сме љубители на паметната употреба на ПВЦ во подот.Тоа е издржлив материјал кој може да издржи долгогодишно абење без потреба од замена...
  Прочитај повеќе
 • Среќен фестивал на средината на есента!

  Прочитај повеќе
 • Како да се одржи SPC-клик подот?

  Подот со кликање SPC не е само поевтин од ламинат и дрвениот под, туку е и многу полесен за чистење и одржување.Производите за подови од SPC се водоотпорни, но може да се оштетат со несоодветни методи за чистење.Потребни ви се само неколку едноставни чекори за да ги одржите вашите подови природен изглед за многу ...
  Прочитај повеќе
 • Која е разликата помеѓу водоотпорен и водоотпорен?

  Иако подот со кликање SPC инхерентно нуди поголема заштита од влага од другите опции за тврда површина, сепак е важно да управувате со очекувањата и да се осигурате дека вашиот избор може да се справи со условите на бања, кујна, кал или подрум.Кога купувате под за кликање SPC, ќе...
  Прочитај повеќе
 • ЕКО-пријателски SPC под

  Главната суровина на подот TopJoy SPC е 100% девствен поливинил хлорид (скратен како ПВЦ) и варовник во прав.ПВЦ е еколошки и нетоксичен обновлив ресурс.Широко се користи во секојдневниот живот на луѓето, како што се садовите и медицинските кеси за инфузија.Целиот наш винил ф...
  Прочитај повеќе
 • SPC Click Flooring е најдобриот избор за спална соба

  Без разлика дали има форма на лим винил, винилни плочки или понови луксузни винилни подови (LVF) штици со јазик и жлеб, винилот е изненадувачки разновиден избор на подови за спални соби.Ова повеќе не е под резервиран само за бањи и кујни.Сега е достапен широк спектар на изгледи, со...
  Прочитај повеќе
123456Следно >>> Страница 1/12