Производител и снабдувач на цврсто цврсто основно тротоарите во Кина, со кафена боја од 12 ”x24” TopJoy

Soil Brown 12 ”x24” Кликнете на тврд крут основен под

Soil Brown 12 ”x24” Кликнете на тврд крут основен под

Опис:

Точка : TSM 9039-2

Дебелина:  4.0mm ~ 8.0mm

Носете слој: 0.2mm ~ 0.7mm

Подлога Изборно ) : ЕВА / IXPE, 1.0mm ~ 2.0mm

Големина : 12 ”X 24” / 18 ”X 18” / 24 ”X 24”, прилагодување

3b600bcb

Цврсто цврсто подно јадро од TopJoy нуди неспоредлива издржливост и неверојатно лесна инсталација. Ако ви се чини убедлив изглед и чувство на тротоарите во плочки во бањи, простории за перење или подруми, винилот е вашиот апсолутно најдобар облог во однос на долгорочните перформанси. Веројатно најпопуларниот вид материјал за тротоарите на денешниот пазар.


детали за производот

dd4c2fd0

TopJoy SPC е крут, 100% водоотпорен под од штица со инсталација со лесен клик. Овој уникатен асортиман на бои се одликува со привлечна плочка од 24 ", дебела вкупно 5 mm и нуди слој на абење обложен од 20mil (0,5 mm). Врежан во текстура Регистар, повеќе нема да барате динамичен, разноврсен под за да одговара на кој било декор.Овој уникатен стил и колекција со високи перформанси овозможува подот што ги издржува перформансите на животот - водоотпорен, пријателски за деца, за домашни миленичиња, за живот, и сето тоа по прифатлива цена на СПЦ. Подот за СПЦ претставува цврст Полимерно јадро за цврста, густа штица што лесно се поставува над плочки, тврдо дрво, бетон и многу повеќе. Оваа конструкција се состои од екструдиран SPC Цврст јадро, слоевит со отпечатен дизајн дизајн и завршен со обложен слој на абење за да го издржува секојдневното елементи. Тоа е 100% невин материјал и 100% водоотпорен. Не треба да се грижите кога ќе го инсталирате TopJoy SPC!

А1

спецификација

површинска текстура

дрво текстура

Генерално Дебелина

4мм

Подлога (по избор)

IXPE / EVA (1mm / 1.5mm)

Носат слој

0.3mm. (12 Mil.)

ширина

12 "(305mm.)

должина

24 "(610mm.)

Заврши

UV слој

клик

a3

апликација

Комерцијални и станбени


  • Претходна:
  • Следно:

  • Напишете ја вашата порака тука и испратете ја на нас